Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardim Dernegi’nin Usak Subesi Törenle açıldı.10.02.2018

Açiklama: C:\Users\ASLI\Desktop\USAK AÇILIS 10.02.2018\DSCF1927.JPG

Kamu Yararina Çalisan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardim Dernegi'nin Usak Subesi törenle açildi.

 

Törene Vali Salim Demir, Milletvekili Özkan Yalim, Il Emniyet Müdürü Ibrahim Ergüder, Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardimlasma Dernegi Genel Baskani Mustafa Acar, dernek üyeleri ve emniyet mensuplari katildi. 

 

Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardimlasma Dernegi'nin 38. subesini Usak'ta açmaktan dolayi mutluluklarini belirten Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardimlasma Dernegi Genel Baskani Mustafa Acar, amaçlarinin Türkiye'nin her kösesinde emekliye ayrilan, emekli emniyet mensuplarinin ikinci baharlarinda birlik ve beraberlik içinde aci ve tatli günlerini huzurlu bir sekilde geçirmelerini saglamak oldugunu kaydetti. 

 

Törende konusan Il Emniyet Müdürü Ibrahim Ergüder ise, Emniyet teskilatinin köklü ve güçlü bir yapiya sahip oldugunu ifade ederek, "Emeklisiyle, çalisanlariyla emniyet mensuplari bir bütündür. Açilan subemiz emniyet teskilatimizin bir subesi gibi olacak. Biz emeklilerimizle beraber çalismaya devam edecegiz. Teskilata ayak basan her meslektasimiz ömür boyu bu teskilatin mensubudur. Bu nedenle hem ufkumuzu hem de misyonumuzu genis tutmaliyiz. Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Her bir ferde ihtiyacimiz olan bir dönemden geçiyoruz. Dernegimizin açilmasinda desteklerinden dolayi basta Sayin Valimiz Salim Demir olmak üzere tüm emegi geçenlere tesekkür ederim"  dedi. 

 

Vali Salim Demir, törende yaptigi konusmada, "Bir devletin büyüklügü kendisine hizmet edenlere, emekli olduklarinda gösterdigi kiymetle ölçülür. Biz diyoruz ki polisin emeklisi olmaz. Polis bir bütündür, bir ailedir. Sadece emekli olan polisler çalisacaklari yeri kendileri seçer. Devletin ve milletin hizmeti bölünmez ve devam eder. Bunun böyle oldugunu sizler de zaten gösteriyorsunuz. Ben bunun için bugüne kadar ülkemize hizmet edip, bugün hayatta olanlara saglik, afiyet diler ve ebediyete intikal edenlere de Allahtan rahmet dilerim. Bu vesile ile ülkemizin suanda yürütmekte oldugu ‘Zeytin Dali Harekati’ ile ülkemize hizmet eden tüm vatansever kardeslerimize bu vesile ile kolayliklar diliyorum. Allah'in yardimini diliyorum" dedi.

 

Konusmasinin ardindan Vali Salim Demir'e Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardimlasma Dernegi Genel Baskani Mustafa Acar tarafindan tesekkür plaketi takdim edildi.