Türkiye Dünya Doğal Taş Üretiminin Yüzde 40'ını Karşılıyor

Türkiye, 4 milyar metreküp isletilebilir mermer, 2.8 milyar metreküp isletilebilir traverten, 1 milyar metreküp granit rezervi ile dünya dogal tas rezervinin yüzde 40'ini karsiliyor.

Enerji Tabii Kaynaklar Bakanligi verilerine göre,  Türkiye dünya dogal tas rezervinin yaklasik yüzde 40'ina sahip ülke konumunda bulunuyor.  Türkiye'de 4 milyar metreküp isletilebilir mermer, 2.8 milyar metreküp isletilebilir traverten, 1 milyar metreküp granit rezervi bulunmakta.

40 ÜLKEDEN 280 KISILIK ALIM EKIBI GELECEK

Uluslararasi alanda dogal tas, mermer, granit sektörünü bir araya getirecek fuar için çalismalar devam ediyor. Yerli ve yabanci katilimcilar projelerde dogal tas ve mermer kullanimini artirmak amaciyla mimarlar, iç mimarlar, tasarimcilar, müteahhitler ve devam eden otel, AVM ve insaat proje sahipleri dogaltas ve mermer sektöründeki firmalar ile  Antalya'da bulusacaklar.

Türkel fuarcilik A.S yetkililerinden alinan bilgiye göre, fuar kapsaminda Trend Arena'da yapilacak sergi ve sunumlar, 40 ülkeden 280 kisilik alim heyeti ziyaretleri gerçeklesecek.

Son Dakika » Ekonomi » Haber     Haber Yayin Tarihi : 31.5.2017 12:17:00 IHA